Biznes ma zawsze indywidualny charakter. Każdy z nas ma swój własny styl, który przekłada się na wszystko, co robi zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Dla mnie i dla wielu bliskich mi osób, bez względu na to, czy pracuję, odpoczywam, śmieję się czy „walczę z prozą życia”, liczą się ludzie i pewne uniwersalne wartości.

Z różnego typu wyzwaniami każdy z nas wcześniej lub później musi się zmierzyć. Dla mnie kluczową sprawą jest, żeby wokół mnie były osoby, którym mogę zaufać. Czasem wystarczy mi poczucie , że obok jest Ktoś, kto w razie „w” wyciągnie do mnie rękę, wesprze czy doradzi. Równie ważne jest to, że mam z kim przedyskutować problemy, których sama nie umiem rozwiązać, albo mogę się upewnić, czy dobrze myślę. To jest dla mnie bardzo ważne, bo daje mi poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, co w moim zwariowanym i pędzącym świecie ma duże znaczenie. Mam to szczęście, że tacy ludzie wokół mnie są i to zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, ponieważ w moim przypadku akurat te dwa światy się wzajemnie przenikają i nie umiem lub nie chcę ich rozdzielać.

Gdy chcemy założyć własny biznes lub zacząć pracę w nowym miejscu, pomocne w odniesieniu sukcesu są przede wszystkim: pomysł, nasza osobowość, determinacja w dążeniu do celu i posiadane umiejętności. Oprócz tego jest również wiele zewnętrznych czynników, które mają duży wpływ na to, czy nam się ostatecznie powiedzie i czy osiągniemy to, czego chcemy, wcześniej niż inni. Dokładnie tak samo jest wtedy, gdy szukamy dla swojej firmy szansy na dalszy rozwój – potrzebujemy do tego odpowiednich warunków, dużego nakładu pracy i … trochę szczęścia.

Przyznaję, że lubię realizować to, co sobie wymyślę, ale nie ukrywam, że na początku dużo energii poświęcam na działania, które mi w tym pomogą: robię plan, rozmawiam z ludźmi, organizuję „zaplecze”, analizuję rozwiązania już funkcjonujące gdzie indziej, żeby „nie wyważać otwartych drzwi”. Wolę uczyć się na cudzych błędach, aby minimalizować własne. Z motyką na słońce też nie lubię się porywać, chociaż akurat to czasem, z różnym skutkiem, mi się zdarza!

Rozmawiam i spotykam się z wieloma ludźmi, którzy chcą od życia czegoś więcej, myślą o niezależności zawodowej, chcą prowadzić własny biznes lub w taki czy inny sposób związać się z naszą firmą na długo. Każdemu mówię, że prowadzenie oddziału Kaczmarek Electric jest trudne, ale dostarcza tyle pozytywnej energii, i to nie tylko finansowej, że warto się tego podjąć, a ryzyko niepowodzenia, przy tak dużym wsparciu z naszej strony, jest bardzo zminimalizowane.

Na tym blogu pokazujemy firmę Kaczmarek Electric pod różnymi kątami, bo chcemy, żeby ludzie wiedzieli, jacy jesteśmy, nie tylko od strony wyników finansowych, ale również tego co i jak robimy, kto u nas pracuje, co jest dla nas ważne. Chcemy mówić o tym, co nas wyróżnia, ale również z jakimi problemami borykamy się na co dzień.

Ponieważ lubię mieć wszystko w pewien sposób usystematyzowane, to stworzyłam zestawienie najważniejszych 10 powodów, dla których „z nami warto” robić różne rzeczy.

Warto, ponieważ oferujemy:

1

naszą markę i miejsce w naszej organizacji

jesteśmy firmą z 20- letnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Pod względem obrotów Kaczmarek Electric zajmuje trzecie miejsce w kraju wśród hurtowni elektrotechnicznych. Mamy opinię firmy, z którą dobrze robi się interesy; to z kim i w jaki sposób pracujemy jest dla nas bardzo ważne;
2

własny, sprawdzony model sprzedaży

połączenie hurtowni oraz ulubionego przez klientów detalicznych (i nie tylko) marketu; To ciekawy i nowoczesny model, który daje nowe możliwości, ale nie brakuje w nim też pułapek i błędów, które można popełnić. My uczymy się i dopracowujemy ten model od 10 lat i właśnie to zdobyte doświadczenie i efekt naszej wieloletniej pracy oferujemy naszym partnerom;
3

szeroki asortyment artykułów i pełne wsparcie

w obsłudze takich segmentów rynku, jak elektroinstalatorzy, budownictwo, przemysł, energetyka, efektywność energetyczna, detal oraz sektor publiczny;
4

dostęp do najlepszych warunków handlowych na rynku

gwarantuje nam to wysokość naszych obrotów, dynamika wzrostu i systematyczne powiększanie sieci sprzedaży; mamy pomysł na dalszy rozwój naszej firmy, który konsekwentnie realizujemy każdego dnia;
5

zaplecze magazynowe

nasze Centrum Logistyczne w Powodowie dysponuje nowoczesnymi halami magazynowymi wysokiego składu o pow. ponad 11 tys. m2 oraz placem kablowym 22 tys. m2, pracujemy przez 24 godziny na dobę przez 6 dni w tygodniu;
6

logistyka

od poniedziałki do soboty dostarczamy towar do wszystkich punktów handlowych Kaczmarek Electric lub bezpośrednio do klienta; dysponujemy transportem własnym, organizujemy dostawy za pośrednictwem wahadeł, zlecamy wysyłki transportem wynajętym i korzystamy z firm spedycyjnych;
7

prawdziwie partnerskie, przejrzyste i uczciwe warunki współpracy

ludzie oczekują prostych zasad i uczciwego traktowania oraz tego, aby deklaracje miały pokrycie w rzeczywistości – to dla nas oczywiste;
8

wsparcie marketingowe

dla nas wsparcie sprzedaży na każdym etapie współpracy z oddziałem oraz jego klientami jest sprawą kluczową;
9

szkolenia

stawiamy na profesjonalizm i stałe podnoszenie naszych kompetencji, dlatego oferujemy dostęp do własnej platformy e-learningowej, udział w szkoleniach technicznych i produktowych, a także takich, które doskonalą kompetencje miękkie;
10

pomoc w razie problemów

wspólnie szukamy dla nich rozwiązań, nigdy nie zostawiamy naszych partnerów bez pomocy, dla nas ludzie są najważniejsi.

Znowu się rozpisałam, ale tak już mam, najpierw nie mogę się zabrać do pisania, a potem nie mogę skończyć…

W kolejnym poście chciałabym napisać, co robię, gdy dopadają mnie „czarne myśli” po tym, jak świadomie podejmę jakąś decyzję, a potem wydaje mi się, że sobie z tym wszystkim nie poradzę.